Szegediek jelenlétében választják ki a világ legjobb karmesterét

2023. SZEPTEMBER 3.
Szegediek jelenlétében választják ki a világ legjobb karmesterét hír képe

A Szegedi Nemzeti Színház ad otthont a Fricsay Ferenc Nemzetközi Karmesterverseny döntőjének szeptember 10-én, vasárnap 19 órától. A nagyszabású eseménynek a város lakói is részesei lehetnek: szeptember 6. szerdától a színház Stefánia 6. alatti jegyirodájában igényelhetnek páros belépőjegyet a nem mindennapi zenei élményre. A versenyre több mint ötszáz karmester jelentkezett a világ minden tájáról...

A Szegedi Nemzeti Színház ad otthont a Fricsay Ferenc Nemzetközi Karmesterverseny döntőjének szeptember 10-én, vasárnap 19 órától. A nagyszabású eseménynek a város lakói is részesei lehetnek: szeptember 6. szerdától a színház Stefánia 6. alatti jegyirodájában igényelhetnek páros belépőjegyet a nem mindennapi zenei élményre.

A versenyre több mint ötszáz karmester jelentkezett a világ minden tájáról. Közülük a beküldött videófelvételek alapján választotta ki a zsűri a Szegedre meghívott száz versenyzőt, akik Ausztráliából, Kínából, Japánból, Koreából, az Amerikai Egyesült Államokból, Kanadából, Dél-Amerikából, Marokkóból és természetesen számos európai országból érkeznek a napfény városába.

A versenyzőket a négy forduló során nemzetközi zsűri bírálja, amelynek elnöke a neves orosz karmester, Vaszilij Petrenko, aki 2021 óta – egyéb pozíciói mellett – a londoni Royal Philharmonic Orchestra zeneigazgatója. A döntő szeptember 10-én 19:00-kor Fricsay Ferenc lányának személyes részvételével, a neves dirigens emléktáblájának megkoszorúzásával kezdődik a Szegedi Nemzeti Színházban. Az programon való részvétel igazán exkluzív lehetőség, amelyet ajándékba kapnak a szegediek. Szeptember 6-án 10 órától igényelhetnek fejenként két darab belépőjegyet a színház jegyirodájában a készlet erejéig, érdemes tehát sietni, ha nem szeretnének lemaradni a megismételhetetlen eseményről.

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
YouTube
Banner
További hírek
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért  hír képe
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.

Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház hír képe
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház

A mai társulati üléssel hivatalosan véget ért a Szegedi Nemzeti Színház 2025/2026-os évada, a munka szeptemberig a színfalak mögött, illetve a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékokon folytatódik.

A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai hír képe
A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai

A 2025/2026-os színházi évad díjazottjai: