Jancsi és Juliska – közönségtalálkozó

2025. OKTÓBER 23.
Jancsi és Juliska – közönségtalálkozó hír képe

A Szegedi Nemzeti Színház a 2025/26-os évad első nagyszínházi bemutatójára készül 2025. október 31-én. Engelbert Humperdinck Jancsi és Juliska című meseoperáját mutatjuk be Bonecz Veronika rendezésében.

A Grimm-testvérek meséjén számtalan generáció nőtt már fel, ám egyetlen feldolgozás sem tudta azt színesebben és varázsosabban megjeleníteni, mint Humperdinck aranyló zenekari hangzással megírt operája. Megelevenedik a seprűkészítő két eltévedt gyermeke, új felesége, a boszorkány és a mézeskalácsház, valamint egy álmot adó manó és egy ébredést hozó kis teremtmény is csatlakozik az ismert hősökhöz.


Humperdinck a német későromantika jeles alakja, zenéjében a népies könnyedség találkozik a varázslat és átváltozás pillanatait tökéletesen láttató akkordsorokkal és csillogó zenekari színekkel. Az elkészült opera első karmestere nem kisebb egyéniség volt, mint Richard Strauss, de elismerően beszélt róla második, hamburgi bemutatójának dirigense, Gustav Mahler is. Meseelőadás készül a gyermekeknek – azonban a mű felemelő zenei utazást ígér bármely operakedvelő felnőttnek is.


A premierhez kapcsolódóan zenés közönségtalálkozóra kerül sor az alkotók közreműködésével.


Időpont: 2025. október 27. (hétfő) 16.30

Helyszín: Reök-palota (Szeged, Magyar Ede tér 2.)

Résztvevők: Bonecz Veronika rendező, valamint a darab szereplői közül Bita Boglárka, Kónya Krisztina, Máthé Beáta és Szélpál Szilveszter

Moderátor: Dobszay Péter zeneigazgató

Zongorán közreműködik: Zalánki Rita


A közönségtalálkozó megtekintése ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a regisztracio@szegedinemzeti.hu címen lehet október 27-én 14 óráig.


Az eseményt a Szegedi Nemzeti Színház hivatalos Facebook-oldalán élőben is közvetítjük.

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
YouTube
Banner
További hírek
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért  hír képe
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.

Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház hír képe
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház

A mai társulati üléssel hivatalosan véget ért a Szegedi Nemzeti Színház 2025/2026-os évada, a munka szeptemberig a színfalak mögött, illetve a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékokon folytatódik.

A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai hír képe
A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai

A 2025/2026-os színházi évad díjazottjai: