Fekete Gizi! Köszönjük! Negyvenöt éve szerződött a Szegedi Nemzeti Színház örökös tagja a színházhoz

2022. OKTÓBER 23.
Fekete Gizi! Köszönjük! Negyvenöt éve szerződött a Szegedi Nemzeti Színház örökös tagja a színházhoz hír képe

Péntek este volt a Kisszínházban a 2022–2023-as évad első prózai bemutatója. Örkény István Macskajátékának a végén kétszer is vastapsolt a közönség: először a darabnak, majd utána külön is a főszereplőnek, Fekete Gizinek. A Jászai Mari-díjas színésznő 1977-ben szerződött a Szegedi Nemzeti Színházhoz. Majd 1982 és 1990 között az ország másik végén Zalaegerszegen a Hevesi Sándor Színházban játszott,...

Fekete Gizi! Köszönjük! Negyvenöt éve szerződött a Szegedi Nemzeti Színház örökös tagja a színházhoz 1
Fekete Gizi! Köszönjük! Negyvenöt éve szerződött a Szegedi Nemzeti Színház örökös tagja a színházhoz 2

Fotógaléria:

Péntek este volt a Kisszínházban a 2022–2023-as évad első prózai bemutatója. Örkény István Macskajátékának a végén kétszer is vastapsolt a közönség: először a darabnak, majd utána külön is a főszereplőnek, Fekete Gizinek.

A Jászai Mari-díjas színésznő 1977-ben szerződött a Szegedi Nemzeti Színházhoz. Majd 1982 és 1990 között az ország másik végén Zalaegerszegen a Hevesi Sándor Színházban játszott, de 1990-től ismét a Szegedi Nemzeti Színház tagja és azóta is Szegeden játszik.

Barnák László főigazgató a bemutató vastapsa közben a társulat és a közönség nevében köszönte meg a színház örökös tagjának a hűségét Szegedhez.

Fekete Gizit 1985-ben Jászai Mari-díjjal, 1993-ban Déryné-díjjal, 1998-ban Domján Edit-díjjal tüntették ki. 2010-ben megkapta a Szeged Kultúrájáért-díjat, 2013-ban a Pro Urbe Szeged-díjat, 2014-ben a Szegedért Alapítvány fődíját. 2014-ben a Szegedi Nemzeti Színház örökös tagjává választották. Ötszörös Dömötör-díjas művész.

A Szeged Televízió felvétele a köszöntésről:

A teljes cikk a Szeged.hu oldalán olvasható.

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
YouTube
Banner
További hírek
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért  hír képe
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.

Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház hír képe
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház

A mai társulati üléssel hivatalosan véget ért a Szegedi Nemzeti Színház 2025/2026-os évada, a munka szeptemberig a színfalak mögött, illetve a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékokon folytatódik.

A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai hír képe
A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai

A 2025/2026-os színházi évad díjazottjai: