Február 2-án nyílik Az ajtó a Szegedi Nemzeti Színházban

2023. DECEMBER 12.
Február 2-án nyílik Az ajtó a Szegedi Nemzeti Színházban hír képe

Szabó Magda egyik legismertebb művét, Az ajtót tűzi műsorra a Szegedi Nemzeti Színház 2024. február 2-tól, a főszerepben Fekete Gizivel, Barnák László rendezésében. A színpadi adaptáció szövegét Vörös Róbert jegyzi. A mai olvasópróbával kezdetét vette 2024 első szegedi bemutatója, Az ajtó próbafolyamata. Barnák László főigazgató, a darab rendezője felhívta a figyelmet arra, hogy nem a regény szó...

Február 2-án nyílik Az ajtó a Szegedi Nemzeti Színházban 1
Február 2-án nyílik Az ajtó a Szegedi Nemzeti Színházban 2

Fotógaléria:

Szabó Magda egyik legismertebb művét, Az ajtót tűzi műsorra a Szegedi Nemzeti Színház 2024. február 2-tól, a főszerepben Fekete Gizivel, Barnák László rendezésében. A színpadi adaptáció szövegét Vörös Róbert jegyzi.

A mai olvasópróbával kezdetét vette 2024 első szegedi bemutatója, Az ajtó próbafolyamata. Barnák László főigazgató, a darab rendezője felhívta a figyelmet arra, hogy nem a regény szó szerinti átültetése a cél, hanem sokkal inkább annak bemutatása, ahogy a bizalom és a szeretet két ember között kialakul. „A színház olyan kérdésekkel foglalkozik, amelyekre sokszor nincs egzakt magyarázat: hogyan küzdünk a magunk és mások érzelmeivel, hogyan nyitogatjuk ki magunkban az ajtókat” – fogalmazott a rendező.

Szabó Magda olyan tudással és sűrűséggel ábrázolta műveiben az életet, ami az irodalomban és a színházban egyaránt ritka, Emerenc karaktere pedig a világirodalomban is kivételes. A készülő produkció különlegessége mindemellett, hogy nem lesz díszlete, csupán néhány bútordarab, kellék segíti majd a történet térbeli behatárolását; a színészi játékra fókuszál az előadás.

„A színházban mindig kérdés, hogy mennyi szabadságot adsz a képzeletnek, a nézőnek mennyi lehetősége van arra, hogy elképzeljen valamit – én azt a színházat szeretem, amelyik ad lehetőséget, de ehhez pontosan kell fogalmaznunk” – mondta Vörös Róbert dramaturg, aki megtiszteltetésnek érzi, hogy újra a Szegedi Nemzeti Színházban dolgozhat, olyan színészekkel, akiket ismer és szeret. Ez írás közben segítségére volt, hiszen a szöveget már az előadója hangján hallotta. Fontosnak tartja, hogy a képzelőerő vigye a nézőt, a látottakat és a hallottakat a saját érzéseivel, tapasztalataival egészítse ki, a produkció így tud valóban maradandó élményt adni.

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
YouTube
Banner
További hírek
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért  hír képe
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.

Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház hír képe
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház

A mai társulati üléssel hivatalosan véget ért a Szegedi Nemzeti Színház 2025/2026-os évada, a munka szeptemberig a színfalak mögött, illetve a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékokon folytatódik.

A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai hír képe
A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai

A 2025/2026-os színházi évad díjazottjai: