Én és a kisöcsém és a Szegedi Nemzeti Színház

2025. OKTÓBER 7.
Én és a kisöcsém és a Szegedi Nemzeti Színház hír képe

A 2025/26-os évad újabb zenés produkcióját már próbálja a Szegedi Nemzeti Színház társulata: Eisemann Mihály és Szilágyi László klasszikusa, az Én és a kisöcsém november 28-tól ígér garantált szórakozást a nézőknek.

Én és a kisöcsém és a Szegedi Nemzeti Színház 1
Én és a kisöcsém és a Szegedi Nemzeti Színház 2
Én és a kisöcsém és a Szegedi Nemzeti Színház 3
Én és a kisöcsém és a Szegedi Nemzeti Színház 4
Én és a kisöcsém és a Szegedi Nemzeti Színház fotógaléria képe 4
+5 kép

Fotógaléria: Tari Róbert

A nagyszabású operett-bohózatban közreműködik a színház tánckara, rendező-koreográfusa Király Attila.


„Az előadás a Jászai Mari Színház és a Szegedi Nemzeti Színház közös produkciójaként, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő hozzájárulásával valósul meg, ami azért is fontos mérföldkő egy színház életében, mert hosszabb utóéletet biztosít a darabnak” – tájékoztatta a mai olvasópróbán résztvevőket Barnák László főigazgató. Az Én is a kisöcsémet a tatabányai teátrum ugyan már bemutatta, a rendező-koreográfus, Király Attila hangsúlyozta, nem replika előadás készül, új koreográfiákkal, a szegedi társulatra szabva állítják színpadra a fergeteges humorú produkciót. A történet élő zenekari kísérettel, az 1920-as éveket megidéző korhű jelmezekkel, art deco díszletben elevenedik meg.

 

Az Én és a kisöcsém 22 zenés számot tartalmaz, pörgős koreográfiákkal, fülbemászó dallamokkal és rengeteg szerelemmel. „Emlékszem, hogy kisgyerekként ültem a Nagyszínház nézőterén, édesapám, Király Levente egyik operettbemutatóján, és alig vártam, hogy felgördüljön a függöny és meghalljak egy ismerős dalt” – idézte fel emlékeit Szegedi Levi bácsijának fia, Király Attila, és hozzátette: „Az egész előadás azért van, hogy örömet okozzon a nézőnek.”

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
YouTube
Banner
További hírek
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért  hír képe
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.

Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház hír képe
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház

A mai társulati üléssel hivatalosan véget ért a Szegedi Nemzeti Színház 2025/2026-os évada, a munka szeptemberig a színfalak mögött, illetve a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékokon folytatódik.

A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai hír képe
A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai

A 2025/2026-os színházi évad díjazottjai: