A revizor – közönségtalálkozó

2026. JANUÁR 9.
A revizor – közönségtalálkozó hír képe

A Szegedi Nemzeti Színház a 2026-os év első bemutatójára készül január 23-án.

Nyikolaj Vasziljevics Gogol A revizor című vígjátékát mutatjuk be, Tárnoki Márk rendezésében.


„Urak, azért hívtam össze magukat, hogy egy nagyon kellemetlen hírt közöljek: revizort kapunk.”

Így kezdődik Gogol remekműve, hogy aztán az orosz kisvárosban elszabaduljon a pokol. A közösség elöljárói megpróbálják minden stiklijüket, bűnüket letagadni, megsemmisíteni, a szőnyeg alá söpörni. Csakhogy nincs az a szőnyeg, amely alá beférne az a rendszerszintű korrupció, hatalommal való visszaélés, ami ebben az országban – pardon! – abban az országban uralkodik. 

Kitör a fékevesztett, elsöprő rettegés, a szörnyen mulatságos paranoia. A város vezetői kénytelenek hízelegni a fővárosi ellenőrnek, és igyekeznek megvesztegetni őt, a polgárok pedig várják, mint a messiást, hátha igazságot tesz. A revizor. Vagy akit annak gondolnak….

A korabeli kritikák megjegyzik, hogy ennek a darabnak egyetlen pozitív szereplője sincsen. Gogol ezt cáfolja: „Volt benne egy becsületes, nemes személy, aki elejétől végig szerepelt a darabban. Ez a szereplő – a nevetés. A nevetés sokkal jelentősebb és mélyebb, mint gondolják...”


A premierhez kapcsolódóan közönségtalálkozóra kerül sor az alkotók közreműködésével.


Időpont: 2026. január 14.(szerda) 16.30

Helyszín: Reök-palota (Szeged, Magyar Ede tér 2.)

Résztvevők: Tárnoki Márk rendező, valamint a darab szereplői közül Szilágyi Annamária, Kárász Zénó és Turi Péter

Moderátor: Barnák László főigazgató


A közönségtalálkozó megtekintése ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a regisztracio@szegedinemzeti.hu címen lehet január 14-én 14 óráig.


Az eseményt a Szegedi Nemzeti Színház hivatalos Facebook-oldalán élőben is közvetítjük.

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
YouTube
Banner
További hírek
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért  hír képe
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.

Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház hír képe
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház

A mai társulati üléssel hivatalosan véget ért a Szegedi Nemzeti Színház 2025/2026-os évada, a munka szeptemberig a színfalak mögött, illetve a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékokon folytatódik.

A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai hír képe
A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai

A 2025/2026-os színházi évad díjazottjai: